PrzejPrzejdź do góry strony

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 by BUSINESSPROPHOTO

JAK PRZEBIEGA WSPÓŁPRACA

Proces współpracy przy realizacji sesji wizerunkowej lub reklamowej przebiega najczęściej według następującej sekwencji etapów:

Kontakt z Klientem

W pierwszym etapie współpracy kontaktujemy się z Państwem telefonicznie aby dokładnie poznać Państwa potrzeby i oczekiwania względem finalnego efektu współpracy, przebiegu sesji zdjęciowej, terminu i miejsca realizacji zdjęć oraz w celu uzyskania wszelkich informacji niezbędnych do podjęcia efektywnej współpracy. W przypadku nieskomplikowanego zlecenia na tym etapie możemy już przygotować wstępną ofertę wraz z wyceną, którą przesyłamy pocztą elektroniczną maksymalnie w ciągu 24 godzin.

Ustalenie koncepcji

W przypadku zleceń, w których konieczne jest wypracowanie określonej wizji, koncepcji i strategii dla realizacji fotograficznej, wskazana jest wizyta i konsultacja fotografa w Państwa firmie. Podczas wizyty fotograf będzie w stanie dokładnie poznać Państwa oczekiwania, poznać specyfikę oraz charakter firmy, co będzie pomocne w zaplanowaniu odpowiedniego profilu i charakteru zdjęć przedstawiających Państwa firmę w możliwie najlepszy sposób. Jednym z ważniejszych aspektów konsultacji na tym etapie jest możliwość wcześniejszego ustalenia optymalnych miejsc do przygotowania planu zdjęciowego oraz realizacji sesji fotograficznej, dzięki czemu możliwe będzie lepsze zaplanowanie przebiegu sesji i skrócenie czasu trwania zdjęć.

Przygotowanie oferty

Po uzyskaniu wszelkich niezbędnych informacji od Państwa oraz jeśli jest to uzasadnione po bezpośredniej konsultacji z fotografem, niezwłocznie przygotowujemy indywidualną ofertę oraz wycenę usługi, którą przesyłamy Państwu pocztą elektroniczną maksymalnie w ciągu 24 godzin. Jednocześnie przesyłamy draft umowy współpracy w zakresie wykonania fotografii. Realizacja sesji zdjęciowej jest możliwa po zawarciu umowy oraz w terminie i na warunkach określonych w umowie.

Realizacja zdjęć

W zależności od oczekiwanego tematu i charakteru zdjęć sesje wizerunkowe wykonujemy w siedzibie firmy, w profesjonalnie wyposażonym studio fotograficznym lub w plenerze. Zdjęcia reklamowe przedstawiające firmę i jej profil działalności wykonujemy w zależności od potrzeby w biurach, halach produkcyjnych, magazynowych  itp. Ponieważ dysponujemy mobilnym sprzętem oświetleniowym jesteśmy w stanie zasymulować studyjne warunki oświetleniowe praktycznie w dowolnej lokalizacji.

Przy sesjach portretowych i wizerunkowych pomagamy w przygotowaniach do sesji, jak też służymy radą już na planie zdjęciowym. Na Państwa życzenie wysyłamy pocztą elektroniczną nasz autorski poradnik dotyczący właściwego przygotowania się do sesji, wyboru odpowiedniego stroju oraz technik pozowania.

Na życzenie Klienta oferujemy również usługę profesjonalnego wizażu, oraz konsultacji stylisty. 

Wybór zdjęć

Ponieważ w każdym przypadku, gdy jest to możliwe wykonujemy zdjęcia w trybie Tethered Shoot macie Państwo możliwość podglądu na laptopie "na żywo" zdjęć wykonanych w trakcie sesji. Jest to bardzo użyteczne i pomocne rozwiązanie, które pozwoli na bieżącą ocenę zdjęć oraz umożliwia ich klasyfikację i selekcję w trakcie sesji zdjęciowej lub tuż po jej zakończeniu.

Postprodukcja

Zawsze fotografujemy w nieskompresowanych, bezstratnych formatach RAW. Dzięki temu w maksymalny sposób wykorzystujemy potencjał sprzętu fotograficznego. Ten typ zapisu danych pozwala na wykorzystanie maksymalnej rozdzielczości, szczegółowości i zakresu tonalnego zdjęcia, jednak wymaga starannej postprodukcji w programach graficznych. W przypadku sesji portretowych i wizerunkowych z reguły koniecznością jest zastosowanie delikatnego retuszu aby uzyskać perfekcyjny wygląd fotografowanej osoby. W procesie postprodukcji używamy wyłącznie skalibrowanych monitorów graficznych, dzięki temu gwarantujemy uzyskanie na gotowych fotografiach wiernych kolorów i odpowiedniej tonalności.

Finalizacja współpracy

Termin przekazania gotowych fotografii jest uzależniony od charakteru i zakresu współpracy, jednak w każdym przypadku dążymy do tego aby przekazać Państwu zdjęcia w możliwie najkrótszym czasie. Gotowe zdjęcia przekazujemy Państwu standardowo w formie elektronicznej, choć oczywiście na życzenie Klienta istnieje możliwość wykonania wydruków cyfrowych lub powiększeń wielkoformatowych. Pliki przekazujemy zawsze w pełnej rozdzielczości oraz skalowane do rozdzielczości wykorzystywanych w Internecie i mediach społecznościowych. Standardowo zdjęcia posiadają przydzielony profil barwny sRGB, na życzenie Klienta możemy przygotować fotografie również w przestrzeni barwnej Adobe RGB lub CMYK.

DO ZOBACZENIA NA PLANIE ZDJĘCIOWYM !